عایق کاری سوله

دلایل زیادی برای عایق کاری سوله وجود دارد. در عایق کاری شرایطی پیش می آید که ممکن است از نظر اقتصادی به نفعتان نباشد. عواملی وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشید و بهترین عایق را انتخاب کنید.

در برخی محیط ها، عایق کاری سوله ضروری نیست. در واقع بسیاری به دلیل هزینه های زیاد و محیطی که ساختمان در آن واقع شده است از عایق کاری صرف نظر می کنند. در آب و هوای خاص این امر کاملا عادی است.

با این وجود، دیگر مناطق نسبت به یک ساختمان عایق شده سودمندتر خواهد بود. اگر در منطقه ای مرطوب زندگی میکنید، عایق کاری پشت بام مانع جمع شدن رطوبت در سطح زیرین آن شده و از چکه کردن آب جلوگیری می کند.

اگر در منطقه ای گرم و خشک زندگی می کنید گاهی اوقات بهتر است اجازه دهید مقداری هوا داخل ساختمان جریان پیدا کند و فقط از یک نوع خنک کننده ی تبخیر استفاده کنید تا امکان استفاده از جریان هوای آزاد شده را میسر کند. علاوه بر راحتی بیشتر، از فواید عایق کاری سوله کاهش استفاده از انرژی است. از آنجایی که بیشتر انرژی حرارتی در گوشه ای به دام انداخته شده و هدر نمی رود، توانایی گرم یا خنک کردن ساختمان با کارآیی بالا برای مردم امکان پذیر ساخته است.

موارد دیگری که هنگام انتخاب عایق باید به آن توجه شود این است که آیا در برابر آتش مقاوم است یا خیر. هیچ کس دوست ندارد اتفاقاتی از قبیل آتش سوزی رخ بدهد. اما خوب است مطمئن شویم که عایق انتخاب شده درصد به وقوع پیوستن حوادث را زیاد نکرده و کاملا بی خطر باشد.

وقتی که قالب فلزی جدیدی را  نصب می کنیم، در واقع عایق مانع تابش را پیشنهاد کرده ایم، اگر هنوز قالب فلزی سوله را نساخته اید یا حداقل پانل ها را کار گذاشته اید، افزودن عایق مانع تابش بسیار کارآمد و موثر است.

فلز انتقال دهنده ی حرارت و گرماست. پانل های فلزی نیز گرما را انتقال می دهند. این امر در هوای گرمتر اهمیت بیشتری دارد، به وسیله نصب عایق مانع تابش بین اسکلت سوله و پانل ها از انتقال گرما به داخل سوله جلوگیری کنید.

عایق مانع تابش یک محصول ثابت شده است و علاوه بر عایق کاری سوله، برای امور دیگر نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

نانو عایق

عایق حرارتی نانو ماده جدیدی از فناوری نانو است که محافظ و عایق حرارتی مناسبی در مقابل هر سه نوع انتقال گرما شامل تشعشع، جابه جایی و همرفتی است.

با این خصوصیت که می توان از آن به راحتی در ساختمان ها و سوله های در دست بهره برداری نیز استفاده کرد و هیچ گونه تغییر ظاهری در ترکیب سازه ایجاد نمی کند. نانو عایق به عنوان جدیدترین محصول عایق حرارتی تولید شده در جهان بوده که با استفاده از تکنولوژی نانو تولید می گردد و دارای کمترین میزان انتقال حرارت در میان تمام عایق های موجود بوده و خصوصیت ویژه این محصول مایع بودن آن است که امکان استفاده از آن را توسط هر نوع وسیله رنگ آمیزی فراهم می کند. انواع تولیدات این تکنولوژی با خاصیت چسبندگی بالا امکان پوشش تمام سطوح را فراهم کرده و باعث جلوگیری از خوردگی زیر عایق که مهم ترین مشکل لوله های عایق شده است را فراهم می کند.

نانو عایق تنها عایقی است که به راحتی همانند رنگ بر روی سطوح فلزی و غیر فلزی توسط پیستوله، برس و رول های نقاشی می توان استفاده کرد، بنابراین با صرف هزینه ای نسبتا کم و بدون هیچ گونه تغییری در سازه سوله می توان از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرد.

پشم معدنی:

پشم های معدنی شامل راک، پشم سرباره و رشته های غیر آلی فیبر معدنی هستند که به وسیله ی الیاف پشم آلی به یکدیگر می پیوندند. پشم های معدنی قابلیت عملکرد در دمای بالا دارند و زمانی که آزمایش می شوند درجه های عالی کارآیی در برابر آتش را به نمایش میگذارند، پشم های معدنی در انواع مختلفی از لوله ها به کار می روند بخصوص لوله های صنعتی در دمای بالاتر.

پشم شیشه:

پشم شیشه ماده عایق شبیه به پشم معدنی است و در جایی که رشته های فیبر شیشه ای غیر آلی به وسیله ی الیاف پشم به یکدیگر پیوسته اند، از عایق پشم شیشه می شود برای کاربردهای حرارتی و صوتی استفاده نمود.

پلی اتیلن:

پلی اتیلن، عایق پلاستیکی و قابل انعطافی است که برای جلوگیری از انجماد لوله های منبع آب خانگی و کاهش اتلاف گرمای لوله های خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. کارآیی پلی اتیلن در برابر آتش برابر است با ۲۵/۵۰E۸۴ به ضخامت ۱.

فوم جامد:

عایق لوله ساخته شده از فنولیک جامد، PIR یا عایق فوم PVR در برخی از کشورها مشترک است. عایق فوم جامد کارآیی صوتی کمی دارد اما مقادیر (m.k)O.D۲۱ رسانایی حرارتی کمتری را به نمایش می گذارد.

شیشه سلولی:

صدرصد شیشه تولید شده از شن و ماسه، سنگ آهک و خاکستر کربنات سدیم می باشد.

پوشش سولهپشم شیشه جهت سقف سوله